Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Pieteikšanās mantojumam – pie kā vērsties?

Mantošanas tiesību īstenošanu var sarežģīt ne tikai atsvešinātas savstarpējās attiecības vai krāpniecības riski, bet arī vieglprātīga nevērība pret mantošanas lietu sakārtošanu. Lai arī Latvijā pastāvošais mantošanas tiesiskais regulējums nav sarežģīts, būtiski ir uzsākt to laicīgi un dažādām juridiskajām niansēm.

Kas var tikt mantots?
Jebkurš juridiskais birojs spēs izskaidrot, ka mantojumu veido gan aizgājēja kustamā un nekustamā manta, gan citiem nododamas tiesības un saistības. Tas nozīmē, ka potenciālie mantinieki līdz ar īpašumu un citām mantām var mantot arī aizgājēja aizdevumu, nodokļu vai komunālo maksājumu parādus.

Šis ir viens no biežākajiem mantojuma apgrūtinājumiem, kādēļ tiešie mantinieki kūtri piesakās mantojumam. Lai saprastu to, kas tieši Jums pienākas un kā izvairīties no nepatīkamām sekām, ir jāmeklē juristu birojs.

Kurš var pieteikties mantojumam?
Mantošana var notikt uz testamenta vai mantojuma līguma pamata, kā arī likumiskā kārtā, ja dzīves laikā aizgājējs nav notariāli sakārtojis mantošanas kārtību. Mantot var gan juridiskas, gan pilngadīgas un nepilngadīgas fiziskas personas.

Ja mantots tiek likumiskā kārtībā, tad mantojumam var pieteikties tikai laulātie, radinieki un adoptētie bērni. Turklāt, ir jāņem vērā, ka atbilstoši Civillikumam radniecības pakāpes tiek iedalītas četrās kārtās, kas var ietekmēt ne tikai saņemamo mantojuma daļu, bet arī iespējas saņemt pašu mantojumu.

Pie kā vērsties mantošanas procesa kārtošanā?
Mantojuma procesa sakārtošana ir viena no zvērināta notāra funkcijām. Tieši pie notāra ir jāvēršas ar iesniegumu mantojuma saņemšanai un jāiesniedz nepieciešami dokumenti. Taču ne vienmēr mantojuma kārtošana noris bez sarežģījumiem un strīdiem starp potenciālajiem mantiniekiem.

Šādos gadījumos var palīdzēt jurists vai zvērināts advokāts. Mantojuma tiesībās specializējies advokāts vai advokātu birojs ir nepieciešams arī gadījumos, kad mantojumu veido lieli uzņēmumi, nekustamie īpašumi un ieguldījumu aktīvi vai arī ir aizdomas par krāpniecību un testamenta viltošanu. 

Lai sasniegtu klienta interesēm maksimāli izdevīgāko risinājumu, juristiem ir rūpīgi jāiedziļinās ne tikai mantojuma atstājēja dzimtas vēsturē un pieejamajā dokumentācijā, bet arī tādā aspektā kā potenciālo mantinieku rīcībā uzreiz pēc mantojuma atklāšanas.

Mantošanas tiesību īstenošana strīdu gadījumos ir viena no zvērinātu advokātu biroja “Atlācis un Partneri” pakalpojumu jomām. Gan biroja juristi Rīgā, gan advokāti Valmierā ir uzkrājuši ilglaicīgu pieredzi klientu interešu aizstāvībā. 

Der atcerēties, ka tad, kad tiek meklēta jurista konsultācija, cena ne vienmēr spēlē galveno lomu. Ja, piemēram, kādi pazīstami advokāti Rīgā maksā diezgan daudz, tad ne mazāk pieredzējuši juristi Valmierā arī spēs izlīdzēt sarežģītās dzīves situācijās.

Ja arī Jums ir nepieciešami augsti kvalificēti juridiskie pakalpojumi, ieskatieties advokātu biroja “Atlācis un Partneri” mājas lapā www.eabirojs.lv, šeit ir ne tikai profesionāli juristi, bet arī pieņemamas cenas.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.