Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Riepas hibdrīdautomašīnām – kuras riepu īpašības ietekmē izvēli?

Hibrīdautomašīnas, pateicoties labāko iekšdedzes dzinēju un elektromobiļu īpašību kombinācijai, kļūst aizvien populārākās. Tās ir kļuvušas par viegli vadāmu, ērti lietojamu, ikdienas lietošanā ekonomisku un videi draudzīgāku alternatīvu ar daudzveidīgu modeļu klāstu. Tomēr tehnoloģisko atšķirību dēļ jaunas riepas hibrīdautomašīnām ir jāizvēlas īpaši rūpīgi, apsverot gan svara pieaugumu un nodilumizturību, gan riepu saķeri ar ceļa segumu un rites pretestību.

Lielāks svars
Hibrīda automašīnas ir smagākas par automašīnām ar iekšdedzes dzinēju, jo papildus svaru rada elektroakumulatori. Lai labāk izlīdzsvarotu svaru pieaugumu, piemērotākas būs smagākas lielākai kravnesībai paredzētas riepas, kas nodrošinās arī labāku nodilumizturību un automašīnas vadāmību nekā vienkāršas auto riepas.

Zemāka rites pretestība 
Hibrīdautomašīnām vispiemērotākās ir riepas ar zemu rites pretestību. Jo mazāks enerģijas apjoms būs jāpatērē automašīnai uzsākot kustību un paātrinoties, jo mazāk tiks patērēta degviela un samazināsies izmešu daudzums.

Riepas ar zemu rites pretestību ir izgatavotas no berzi samazinošiem riepu gumijas savienojumiem, kas palīdz uzlabot arī riepas saķeri ar ceļa segumu slapjos un slidenos laikapstākļos. To der atcerēties, kad tiek meklētas ziemas riepas.

Lielāka nodilumizturība
Palielinātā svara dēļ hibrīdautomašīnu riepas ir vairāk pakļautas nevienmērīgam nodilumam, kuru var izraisīt svara izlīdzinājuma problēmas. Tādēļ riepu balansēšana ir jāveic regulāri un īpaši rūpīgi ir jāseko līdzi optimālam gaisa spiedienam riepās.

Riepām ar samazinātu gaisa spiedienu vairāk nodils riepu malas, bet riepām ar paaugstinātu gaisa spiedienu – protektora centrālā daļa.

Pastiprināta riepas konstrukcija
Lielāks hibrīdautomašīnas svars ne tikai būtiski ietekmē riepas izturību, bet arī ietekmē braukšanas kvalitāti. Riepas ar pastiprinātu sānu malu iekšējo konstrukciju palīdz labāk izlīdzsvarot automašīnas svaru un automašīnas braukšanas kustību padarīt vienmērīgāku.

Absorbē vairāk trokšņu
Braukšanas kustībā hibrīdautomašīnas ir klusākas par automašīnām ar iekšdedzes dzinēju, tādēļ daudz jūtamāks var kļūt riepu radītais troksnis. Lielākam komfortam hibrīdautomašīnās ieteicams izmantot klusākas riepas, kas ir izgatavotas no mīkstākiem riepu gumijas savienojumiem ar pielāgotu riepu protektora rakstu.

Ja arī Jums ir vajadzīgas riepas vai lietie diski Jūsu hibrīdautomašīnai, apskatiet ko piedāvā riepu centrs – MMK Riepu Serviss. Šeit pieejamas tik daudzveidīgā klāstā vissezonas, vasaras un riepas Rīgā, ka Jums vairs nekur nebūs jābrauc! MMK Riepu Serviss nodrošina arī tādus pakalpojumus kā riepu montāža, balansēšana un citi pakalpojumi. Ienāciet www.mmkserviss.lv un uzziniet vairāk!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.