Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Uzņēmējiem, kuriem nav laika kārtot grāmatvedību

Mazos uzņēmumos dažkārt grāmatvedības kārtošanu uzņemas pats uzņēmuma vadītājs, cenšoties apvienot savus tiešos pienākumus ar finanšu kārtošanu. Tas ir labs risinājums īstermiņā, lai ietaupītu finanšu resursus, bet var kļūt apgrūtinoši ilgtermiņā, jo atņem laiku citiem darbiem.

Pats vai cits
Līdz ar to jau uzņēmuma dibināšanas brīdī ir svarīgi domāt, kurš kārtos grāmatvedību. Šāds cilvēks ir nepieciešams jau no pirmās darbības dienas, vēl pirms pirmo rēķinu izrakstīšanas. Pirms lēmuma pieņemšanas, svarīgākie ir divi kritēriji.
Pirmais – vai pašam uzņēmuma vadītājam būs pietiekami daudz laika, lai šos darbus veiktu saviem spēkiem.

Otrais – vai pašam vadītājam ir pietiekami daudz zināšanu par grāmatvedības pamatiem, aktuālajiem normatīvajiem aktiem utt.

Ja atbilde uz šiem jautājumiem ir apstiprinoša, tad patiešām sākuma posmā grāmatvedības kārtošanu var veikt paša spēkiem. Ja tomēr pastāv bažas, tad drošāk šo darbu uzticēt jomas ekspertam.

Savs grāmatvedis vai ārpakalpojums
Nākamais jautājums, ja ir izlemts par labu grāmatvedim, ir štata darbinieka algošana vai ārpakalpojuma izmantošana. Jārēķinās, ka štata darbinieks lielākoties uzņēmumam izmaksās dārgāk. Būs jāmaksā darba alga, visi nodokļi, jānodrošina strādājošais ar darba vietu un nepieciešamo aprīkojumu, jāpiešķir atvaļinājums un citas uzņēmumā noteiktas priekšrocības.
Ārpakalpojuma gadījumā maksa par pakalpojumu būs konstanta, uz darba devēju neattieksies ne atvaļinājumi, ne slimības lapas. Līgumā tiks atrunāta sadarbība un atbilstoši tai noritēs ikdienas darbs.

Bez tam ērti, ka ārpakalpojuma sniedzējs grāmatvedības pakalpojumus var sniegt uzņēmumam nepieciešamajā apjomā. Piemēram, ja ar ikdienas rēķinu apriti ir gatavi tikt galā paši darbinieki, iespējams, grāmatvedim nepieciešams vien sagatavot atskaites un pārskatus, tādējādi arī atlīdzība par šo darbu būs atbilstoša sniegto pakalpojumu apjomam.

Efektivitāte
Līdz ar to var teikt, ka ārpakalpojumu grāmatvedība ir efektīvāks risinājums. Arī sadarbības shēma lielākoties ir ļoti pārdomāta – pie pakalpojuma sniedzēja nonāks tikai konkrēta, precīzi zināma informācija, bez liekas dokumentu aprites un resursu tērēšanas.

Corsax.lv komandā strādā profesionāli grāmatveži, kas ir informēti par likumdošanas izmaiņām, pieredzējuši dažādu sarežģītu nodokļu jautājumu risināšanā un gatavi sniegt savu atbalstu jebkuras nozares uzņēmumam. Uz sadarbību https://corsax.lv/.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.